Kraunasi.....

2020 m. lapkričio
3 - 22 dienomis

LT / ENG

„SIBIRO HAIKU“

„Stalo teatro“ spektaklis šeimai pagal Jurgos Vilės knygą

regular img 4383

Scenografė Saulė Degutytė
Kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis
Kostiumų ir šviesų dailininkė Renata Valčik
Vaidina Balys Ivanauskas
Dainuoja ir groja choras „Obuoliai“

Premjera 2018 m. gruodžio 8 d. 

Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas.

Svarbiausia sceninio žaidimo terpe virto žemė. Iš jos iškyla visi pasakojimo veikėjai, ja lakoniškai perteikiami ir istoriniai karo veiksmai bei pasekmės. Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus.

Išradingai panaudojant, priverčiant netikėtai veikti įvairius objektus, spektaklyje „Sibiro haiku“ daug dėmesio skiriama žmogaus dvasinės laisvės ir kūrybiškumo temai, nes sunkiais momentais būtent tai suteikia jėgų net ir patiems mažiausiems. Nors kūrinys pasakoja apie skaudžius dalykus, graudenimų vietą čia užima žaismė, šviesa ir haiku – japoniškas eilėraštis, keletu žodžių „nutapantis“ gamtos peizažą, simbolizuojantį vidinius žmogaus išgyvenimus.

DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.

Režisierius:
Režisierė Saulė Degutytė
Renginys vyks:
2019-10-10 11:00
Renginio trukmė:
1 val. 25 min.
Metų apribojimas:
Rekomenduojama vaikams nuo 10 metų.
Kalba:
LT
Kaina:
4 €
Kur įsigyti:
Teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.