Kraunasi.....

2020 m. lapkričio
3 - 22 dienomis

LT / ENG

„PELIUKAS ANTANAS“

Teatro „Žalia varna“ spektaklis vaikams

Spektaklis sumanytas kaip lėlių teatro bei teatro pamoka. Premjera įvyko 2001 m. „Panevėžio Vežimo teatro“ festivalyje „Lagaminas“. Pagrindinė dekoracija – senas lagaminas, o lėlės – virtuvės reikmenys: šluostė ir šluota, kurie atgyja žiūrovų akyse. Spektaklis prasideda delniukų pasaka, nes ranka – taip pat gali būti lėle. Mažas peliukas dar visai naivus ir ieško draugų. Draugauti su juo atsisako Gaidys, nes labai užsiėmęs, Varlė, nes jis nemoka kurkti, bet mielai sutinka Katinas Pruncė, ketindamas peliuką praryti. Ežiukas, taikliu spyglio dūriu beda katinui į nosį išgelbsti draugą. Abu repuodami keliauja ieškoti nuotykių ir suranda našlaitį peliuką. Peliukas Antanas pakviečia našlaitį  pas savo senelę. Peliukas Antanas nori nustebinti pasaulį ir jam padeda Fantazija bei spalvos. Po spektaklio vyks kūrybinės dirbtuvės: vaikai kartu su spektaklio kūrėja Aurelija Čeredaitė gamins lėles iš šaukštų.

2003 m. spektaklis apdovanotas už geriausią režisūrą Alytaus teatro festivalyje „Aitvaras“, tuo pačiu pavadinimu išleistas metinis leidinys.  2008 m. Aurelija Čeredaitė tarptautiniame festivalyje Armėnijoje „Pasakų dienos” pelnė geriausios lėlininkės apdovanojimą. 

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Po spektaklio žiūrovų laukia edukacija „ATGIJĘ ŠAUKŠTAI“ 

Autoriniame Aurelijos Čeredėjevaitės spektaklyje „Peliukas Antanas” yra net keletas kūrybinių dirbtuvių „Atgiję šaukštai” idėjų. Viena pirmųjų – lėlių iš šaukštų gamyba.

Spektaklio metu du personažai: karalius ir karalienė aprengiami žiūrovų akivaizdoje, o po spektaklio vaikai patys išmoks pasigaminti lėles iš šaukštų.

Priemonės – labai paprastos, jas galite rasti savo namuose: (neįprasta priemonė – dvipusė lipni juosta), šaukštai, markeriai, žirklės, popierinės servetėlės arba krepinis popierius (vyresniems medžiagų atraižos, siūlas ir adatos), lipni juosta, orakalo atraižos. Plaukų gamybai: stori siūlai, kailiukų atraižos dvipusė lipni juosta (plaukams tvirtinti).

Eiga: Pagalvojame, kokios norime lėlės, o tuomet markeriu nupaišome šaukštui veidelį. Iš siūlų ar kailiuko padarome šaukštui – lėlei  šukuoseną ir dvipusės lipnios juostos pagalba ją pritvirtiname.

Pagaminame rūbą: apsiaustą ar sijoną ir papuošiame jį.

Mokomės su lėle pasakyti savo vardą, kalbėti ar vaidinti trumpas scenas.

Trukmė: 25 min.

 

Režisierius:
Aurelija Čeredaitė
Renginys vyks:
2020-11-03 09:30
Renginio trukmė:
1 val. 20 min.
Metų apribojimas:
Skirta 4 – 8 metų vaikams.
Kaina:
5 eur
Kur įsigyti:
Bilietai Alytaus miesto teatro kasoje.