Kraunasi.....

2020 m. lapkričio
3 - 22 dienomis

LT / ENG

Apie mus

Profesionalių teatrų festivalis Alytuje atrado savo vietą ne tik kaip elementas, skirtas linksminti ir kelti rudeninę nuotaiką, bet ir prabudinantis publikos poreikį kultūrai, sugrąžinantis komedijai jos tikrąją – kritinę – vertę. Festivalyje pristatomos komedijos bei jai artimo žanro spektakliai žadina žiūrovą atpalaiduojančiam ir tuo pačiu susimąstyti skatinančiam juokui. Nuo 2012 m. festivalis įgauna kūrybinį pagreitį.

 2014 m. pirmą kartą svečių teisėmis festivalyje „Tegyvuoja komedija!“ dalyvauja svečiai iš užsienio. Žiūrovams prisistato Baltstogės (Lenkija) ir jevgenijaus Korniago (Baltarusija) teatrai.

2015 m. festivalis prasiplečia. Pirmą kartą surengtas nacionalinis jaunųjų dramaturgų konkursas. Festivalio metu išrenkama geriausia komedijinė pjesė. kasmet festivalis pritraukia vis didesnį būrį teatro mylėtojų.

2016 m.  ypatingas dėmesys buvo skirtas meninės raiškos formų įvairovei, skirtingų kūrėjų požiūriui į komediją kaip žanrą. Festivalio pprograma prasiplėtė, tarp dramos kūrinių atsirado šokio bei muzikos scenospastatymai, užsienio atlikėjų gatvės pasirodymai.  Įvairialypė programa padiktavo 5-ojo festivalio šūkį „Lankstyk kitaip“.

2017 m. „Tegyvuoja komedija!“ mirė – tegyvuoja COM•MEDIA, taip apie pokyčius paskelbė Alytaus miesto teatras. Festivalis pakeitė savo pavadinimą, tačiau išlaikė esmę ir pasipildė naujų požiūrių ir pažinčių kupina pirmąja naktimi teatre COM•MOON•A. Kartu su patekėjusiu mėnuliu, 12 valandų trunkanti naktinė teatrinių įvykių sesija nuvedė žiūrovą į žinomas ir visai nepažįstamas teatro erdves. Vienintelė Baltijos šalyse COM•MOON•A sulaukė ypatingo jaunojo žiūrovo dėmesio. Nauja forma ir turinys, šalia dvi savaites trunkančio tradicinio teatro festivalio, buvo itin progresyvus proveržis.

2018 m.  profesionalių teatrų festivalis COM•MEDIA dar labiau plečiasi ir ieško kelio į žiūrovo širdis. Konkursinę programą šalia Lietuvos teatrų papildo svečiai iš Suomijos, Gruzijos, Rusijos. Antroji teatrinių įvykių sesija COM•MOON•A aprėpia dar platesnes teatro erdves ir leidžia žiūrovams pakliūti į paslaptingus teatro rūsius. Per vieną naktį įvyksta per 30 renginių, kuriuos pristato Lietuvos, Škotijos, Rumunijos menininkai. Pirmą kartą festivalio padangėje sužimba COM•@. Tai mažiesiems žiūrovams skirta teatrinė popietė. Naujai užgimusi COM•@ priartės prie vaikų širdžių ir, lyg prie Saulės, išskleidusi savo uodegą ateityje išaugs į kelias dienas trunkančią teatrinių įvykių kupiną festivalio programą vaikams.  

2019 m. Tarptautinis teatrų festivalis 2019 metais ypač prasiplėtė. Kiekvieną rudens mėnesį žiūrovų laukė vis kita festivalio dalis. Rugsėjo 21 dieną startavo naktinė teatrinių įvykių sesija COM•MOON•A, kuri kvietė visus, norinčius pajusti aštresnį teatrinio gyvenimo skonį. Įvairiose teatro erdvėse, nuo rūsio iki stogo vyko septyni spektakliai (Olandija, Didžioji Britanija, Lietuva), penkios kūrybinės dirbtuvės, trys ir du kino filmai.

Spalis buvo skirtas vaikams. Tarptautinio teatrų festivalio programa vaikams COM•@ išaugo į tris dienas ir kvietė mažuosius teatro žiūrovus į spektaklius bei kūrybinės dirbtuvės. 2019 metais po spektaklių pirmą kartą buvo rengiami apskritojo stalo pokalbiai „Apskrita COM•@“, kurie kvietė į diskusiją su aktoriais ir režisieriais.  

Lapkričio 8 -24 dienomis žiūrovams buvo pristatoma itin dosni ir kokybiška COM•MEDIA programa. Festivalis pristatė bene geriausius Lietuvos teatruose sukurtus spektaklius bei svečius iš Meksikos, Estijos, Rumunijos, Danijos. Pirmą kartą festivalyje lankėsi svečių bei tarptautinių festivalių organizatorių, teatrų vadovų ir režisierių iš Sakartvelo, Irano, Vokietijos, Vengrijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Serbijos.

 

Festivalio nuostatai